کیت توسعه‌ی نرم‌افزاری تایزن 2.4 در اختیار توسعه‌دهندگان قرار گرفت

حمایت 95 سفیر سابق ایران از برجام
آگوست 24, 2015
اجرای قانون رفع موانع تولید تا سه ماه آینده
آگوست 24, 2015
Show all

کیت توسعه‌ی نرم‌افزاری تایزن 2.4 در اختیار توسعه‌دهندگان قرار گرفت

در حالی که کمپانی سامسونگ به شدت در پشتیبانی و گسترش سیستم‌عامل تایزن جدی است، امروز کیت توسعه‌ی نرم‌افزاری تایزن 2.4 را در اختیاری توسعه‌دهندگانی قرار داده است که قصد دارند دستگاه‌هایی مبتنی بر این سیستم‌عامل بسازند. باز ومیت همراه باشید.

 سامسونگ قصد دارد همچنان به ارائه‌ی نسخه‌های جدیدی از سیستم‌عامل تایزن ادامه دهد و تایزن 2.4 ویژگی‌های جدیدی دارد که یکی از کاربردی‌ترین آنها Application Background Policy است. به کمک این قابلیت پردازش‌های مربوط به اپلیکیشن‌ها که در پس‌زمینه انجام می‌شود و منابع زیادی از پردازنده را مصرف می‌کند، محدود خواهد شد. یکی از جذاب‌ترین امکاناتی که به تایزن 2.4 اضافه شده بیش از 3 هزار API جدید برای روش‌های ورودی، رویدادهای سیستمی، کنترل صوتی و… است که در ادامه می‌توانید فهرست کاملی از تغییرات صورت گرفته در نسخه‌ی جدید این سیستم‌عامل را مشاهده کنید:

  • سیاست‌های پنهان برنامه برای محدود کردن پردازش‌های مربوط به اپلیکیشن‌ها در پس‌زمینه که منابع زیادی از پردازنده را مصرف می‌کند.
  • بسته‌ی پشتیبان توسعه‌ی تایزن (TEP) برای نصب موثر اپلیکیشن‌ها
  • سرویس‌های نقشه برای پشتیبانی از ژئوکد (کد جغرافیایی)، مشخص کردن مکان و محاسبه‌ی مسافت
  • مدیریت همگام‌سازی برای زمان‌بندی زمان دسترسی سرور به اپلیکیشن‌ها به منظور همگام‌سازی داده ها میان سرور و دستگاه
  • رابط سرویس‌ها برای دسترسی راه دور به فضای ابری به عنوان یک دستگاه محلی
  • DALi برای رندرینگ سبک بر پایه‌ی OpenGL ES
  • پشتیبانی از کارت‌هوشمند و شبیه‌ساز کارت پذیرنده‌ی NFC برای سهولت در اجرای سرویس پرداخت موبایلی
  • امنیت اجباری
  • و…

از نظر رابط کاربری، تایزن 2015 دارای طراحی و استایل قوی‌تر و اپلیکیشن‌های مرجع جدید مانند مرورگر، موزیک پلیر و تقویم است.

با توجه به انتشار نسخه‌ی جدید این سیستم‌عامل می‌توانیم انتظار داشته باشیم که اپلیکیشن‌های بیشتری بر پایه تایزن برای تمامی دستگاه‌های موجود در بازار منتشر شود. به نظر می‌رسد این گام اول سامسونگ برای انتشار تایزن 3.0 است که قابلیت جذاب زیادی را همراه خود دارد و نیازی نیست اشاره کنیم که سامسونگ می‌خواهد تمامی دستگاه‌های شما از اینترنت اشیاء استفاده کنند.

Source link

گروه صنعتی کیان پارس
گروه صنعتی کیان پارس
گروه صنعتی کیان پارس در سال 1374 با هدف ارائه خدمات در زمینه ساخت و تولید پمپ های وکیوم با رینگ مایع به صورت متمرکز تاسیس گردید. این گروه صنعتی با توانمندی حاصل از دانش فنی خود و با بکارگیری پرسنل کارآزموده، ضمن برخورداری از مجهزترین ماشین آلات و تجهیزات تخصصی مطابق با آخرین استانداردهای شرکت های معتبر اروپایی و آمریکایی، توانسته است در کمتر از دو دهه همگام با پیشگامان این صنعت فعالیت نماید. این گروه تمامی تلاش خود را در به حرکت در آوردن چرخ صنعت - پیشبرد اهداف ملی نموده و امید است گامی در جهت تحقق آرمانهای کشورمان برداشته باشیم. هدف از این تلاش، نه تنها بازارهای داخلی، بلکه معرفی نام برند های ایرانی به خارج از مرزهای ایران زمین بوده که افتخاری بر این ادعاست.

دیدگاه ها بسته شده است