مشکل مکانیزم مغناطیسی نگهدارنده‌ی ماژول‌ها دلیل تعویق پروژه‌ی آرا است

جزئیات آماده‌باش برقی در دولت
آگوست 22, 2015
تاکید وزیر به دولتی‌ها برای خرید تولیدداخل
آگوست 22, 2015
Show all

مشکل مکانیزم مغناطیسی نگهدارنده‌ی ماژول‌ها دلیل تعویق پروژه‌ی آرا است

شاید در نگاه اول به نظر برسد که ساخت گوشی هوشمند ماژولاری نظیر آنچه که گوگل طی پروژه‌ی آرا درصدد ساخت آن است، بسیار ساده باشد؛ اما به واقع چالش‌های فراوانی در این مسیر وجود دارد که همین موضوع باعث به تعویق افتادن عرضه‌ی این گوشی به بازار شده است. گوگل اعلام کرده سیستم مغناطیسی نگه‌دارنده‌ی ماژول‌ها دلیل اصلی تاخیر در عرضه است.

در هفته‌ای که گذشت، گوگل اعلام کرد که طرح آزمایشی عرضه‌ی گوشی هوشمند پروژه‌ی آرا را که قرار بود در پورتوریکو آغاز شود، به تعویق انداخته است. غول جستجو اعلام کرده که دلیل به تعویق افتادن عرضه‌ی این گوشی هوشمند در کشور مورد نظر به دلیل وجود مشکلاتی است که در ساز و کار مغناطیسی به کار گرفته شده در نگهداری قطعات رخ داده است. به نظر می‌رسد این مشکل بسیار پیچیده‌تر از آنی است که مهندسان این پروژه در نظر داشته‌اند.

براساس اطلاعات ارائه شده، گوگل در گوشی‌های هوشمند خود از الکتریسیته‌ی موج کوتاه به منظور ایجاد خاصیت الکترومغاطیس بین قطعات مختلف و فریم اصلی گوشی استفاده می‌کند که این موضوع علاوه بر نگه‌داشتن قطعات روی فریم اصلی، باعث خارج شدن راحت این ماژول‌ها توسط کاربر نیز می‌شود؛ اما مشکلی که در این بین وجود دارد، عدم پایداری لازم ماژول‌ها در زمان انجام تست‌های سقوط است. به نظر می‌رسد مکانیزم مورد استفاده نتوانسته انتظار مهندسان را برآورده نماید.

شنیده‌ها حکایت از این دارد که اعضای تیم پروژه‌ی آرا در حال جایگزینی مکانیزم الکترومغناطیس با یک فناوری هستند که Signature Experience نام دارد. هنوز اطلاعاتی در خصوص نحوه‌ی عملکرد فناوری جدید منتشر نشده است.

نظر شما در این خصوص چیست؟

Source link

گروه صنعتی کیان پارس
گروه صنعتی کیان پارس
گروه صنعتی کیان پارس در سال 1374 با هدف ارائه خدمات در زمینه ساخت و تولید پمپ های وکیوم با رینگ مایع به صورت متمرکز تاسیس گردید. این گروه صنعتی با توانمندی حاصل از دانش فنی خود و با بکارگیری پرسنل کارآزموده، ضمن برخورداری از مجهزترین ماشین آلات و تجهیزات تخصصی مطابق با آخرین استانداردهای شرکت های معتبر اروپایی و آمریکایی، توانسته است در کمتر از دو دهه همگام با پیشگامان این صنعت فعالیت نماید. این گروه تمامی تلاش خود را در به حرکت در آوردن چرخ صنعت - پیشبرد اهداف ملی نموده و امید است گامی در جهت تحقق آرمانهای کشورمان برداشته باشیم. هدف از این تلاش، نه تنها بازارهای داخلی، بلکه معرفی نام برند های ایرانی به خارج از مرزهای ایران زمین بوده که افتخاری بر این ادعاست.

دیدگاه ها بسته شده است