سامسونگ گوشی اندرویدی تاشو G9198 را با دو نمایشگر معرفی کرد
آگوست 18, 2015
راهنمای استفاده از گوشی هوشمند اندرویدی با رایانه‌ی مک اپل
آگوست 18, 2015
Show all

نقش بخش خصوصی در روابط با اروپایی‌ها

ایسنا: رئیس مجمع عالی واردات اتاق بازرگانی ایران معتقد است که بخش خصوصی ایران نقش موثری در تعاملات و همکاری‌های ایران با هیات‌های اقتصادی اروپایی ایفا خواهد کرد.


محمدحسین برخوردار، با اشاره به سفر اخیر هیات تجاری ایتالیا به ایران عنوان کرد: هیات‌های تجاری اروپایی متوجه شده‌اند که دیگر دوران آنکه بخواهند اجناس خودشان را به ایران بفروشند گذشته است، موضوعی که مورد تاکید مقامات فرانسوی و ایتالیایی که به ایران سفر کردند، قرار گرفت. وی ادامه داد: این خط از سوی ایران کاملا برایشان مشخص شده است که همکاری مشترک باید به‌طور ویژه در شرکت‌های مربوط به صنایع کوچک و متوسط مورد توجه قرار بگیرد، ورود شرکت‌های اروپایی به ایران باعث خواهد شد بین این شرکت‌ها و شرکت‌های آسیایی مانند هند و ترکیه رقابت ایجاد شود، تاثیر این اتفاق تا یک سال و نیم آینده در قیمت‌ها و کیفیت محصولات مشخص خواهد شد. عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران درباره نقش بخش خصوصی در همکاری‌های تجاری متقابل با کشور‌های اروپایی عنوان کرد: مطمئنا بخش خصوصی ما به واسطه ارتباطاتی که با شرکت‌های خارجی دارد زودتر از بخش دولتی حرکت خود را برای همکاری‌های متقابل با شرکت‌هایی که طرف‌شان هستند آغاز کرده‌اند.


برخوردار اضافه کرد: البته نباید این موضوع را فراموش کنیم که اقتصاد ما سال‌های زیادی اقتصاد دولتی یا خصولتی بوده است و این تغییر نمی‌تواند به‌صورت یکباره اتفاق بیفتد و باید در یک روند چند ساله این تغییر حاصل شود. رئیس مجمع عالی واردات اتاق بازرگانی در بخش دیگری از صحبت‌هایش به آینده روابط ایران با کشور‌های حوزه خلیج‌فارس اشاره کرد و گفت: نوع روابط اقتصادی ما با این کشور‌ها به شکلی است که باید بیشتر به آنها صادرات داشته باشیم. این کشور‌ها جمعیتی متناسب با ظرفیت خودشان دارند که این امکان را دارند از تکنولوژی و صنایع ما استفاده کنند، برای این کار نیاز است که بتوانیم بازار صادراتی‌ کشور‌های حوزه خلیج‌فارس را شناسایی کنیم تا با توجه به رقبایی که وارد کشور شده‌اند کیفیت محصولاتمان را ارتقا دهیم.

Source link

گروه صنعتی کیان پارس
گروه صنعتی کیان پارس
گروه صنعتی کیان پارس در سال 1374 با هدف ارائه خدمات در زمینه ساخت و تولید پمپ های وکیوم با رینگ مایع به صورت متمرکز تاسیس گردید. این گروه صنعتی با توانمندی حاصل از دانش فنی خود و با بکارگیری پرسنل کارآزموده، ضمن برخورداری از مجهزترین ماشین آلات و تجهیزات تخصصی مطابق با آخرین استانداردهای شرکت های معتبر اروپایی و آمریکایی، توانسته است در کمتر از دو دهه همگام با پیشگامان این صنعت فعالیت نماید. این گروه تمامی تلاش خود را در به حرکت در آوردن چرخ صنعت - پیشبرد اهداف ملی نموده و امید است گامی در جهت تحقق آرمانهای کشورمان برداشته باشیم. هدف از این تلاش، نه تنها بازارهای داخلی، بلکه معرفی نام برند های ایرانی به خارج از مرزهای ایران زمین بوده که افتخاری بر این ادعاست.

دیدگاه ها بسته شده است