کام کست به دنبال رقابت با یوتیوب و فیسبوک
آگوست 16, 2015
در دنیای دوستی‌های شگفت انگیز حیوانات (بخش دوم)
آگوست 16, 2015
Show all

تبلیغات هدف‌دار در صادرات کالا

دیدگاه


محمود بازاریمدیرکل دفتر توسعه صادرات کالای سازمان توسعه تجارت ایران


در فرآیند تولید و فروش محصولات هر شرکتی در عرصه‌های داخلی و خارجی، شاید هیچ عاملی به اندازه تبلیغات برای تبیین مشخصه‌های کمی و کیفی کالا در ذهن مخاطب و مصرف‌کننده نقش نداشته باشد.

اگر به سهم تبلیغات در هزینه‌های کل تولید داخلی نگاهی بیندازیم، متوجه می‌شویم سهم یاد شده برخلاف رقبای ایران هم در داخل کشور و هم در عرصه‌های خارجی بسیار نازل بوده و در برخی کالاها در حد صفر است؛ به ویژه در حوزه کالاهای صادراتی که قرار است در معرض قضاوت مصرف‌کننده خارجی در مقایسه با کالاهای مشابه رقبا و با ذائقه متنوع مصرف‌کنندگان کشورهای هدف قرار گیرد این موضوع بسیار حائز اهمیت بوده و لازم است بنگاه‌های تولیدی-صادراتی با شناخت و مطالعه دقیق مختصات بازار هدف کالاهایشان، از ابزار تبلیغات محیطی، مجازی و رسانه‌ای استفاده و بهره‌برداری مناسب کنند.

اگرچه هزینه تبلیغات برای یک بنگاه اقتصادی در داخل و خارج از کشور ممکن است بسیار بالا باشد که در برخی موارد به دلیل یاد شده بنگاه‌های صادراتی از آن صرف‌نظر کرده و دچار مشکلات بعدی در بازار می‌شوند، اما در صورت انجام تبلیغات هدف‌دار، کارآیی و اثربخشی آن مسلم خواهد بود. تجارب برندهای بزرگ جهانی برای ورود به بازارهای هدف نشان می‌دهد پیش‌تبلیغات کالا در بازار هدف، آنها را در استراتژی ورود به بازار و مخاطرات آن آگاه‌تر کرده و با منطق و محاسبه قابل اطمینانی وارد بازار جدید می‌شوند. البته در این راستا وظیفه دولت‌ها به‌عنوان رکن حاکمیتی درخصوص معرفی توانمندی‌های تولیدی و صادراتی کشور، بسیار اهمیت دارد و ضروری است هم در عرصه مراودات سیاسی در سطح بین‌المللی و هم در عرصه رسانه‌ای به خصوص شبکه‌های برون‌مرزی رسانه ملی، کالاها و برندهای باکیفیت ایرانی، بدون دریافت وجهی از تولیدکننده تبلیغ و به نحو شایسته‌ای معرفی شوند.

Source link

گروه صنعتی کیان پارس
گروه صنعتی کیان پارس
گروه صنعتی کیان پارس در سال 1374 با هدف ارائه خدمات در زمینه ساخت و تولید پمپ های وکیوم با رینگ مایع به صورت متمرکز تاسیس گردید. این گروه صنعتی با توانمندی حاصل از دانش فنی خود و با بکارگیری پرسنل کارآزموده، ضمن برخورداری از مجهزترین ماشین آلات و تجهیزات تخصصی مطابق با آخرین استانداردهای شرکت های معتبر اروپایی و آمریکایی، توانسته است در کمتر از دو دهه همگام با پیشگامان این صنعت فعالیت نماید. این گروه تمامی تلاش خود را در به حرکت در آوردن چرخ صنعت - پیشبرد اهداف ملی نموده و امید است گامی در جهت تحقق آرمانهای کشورمان برداشته باشیم. هدف از این تلاش، نه تنها بازارهای داخلی، بلکه معرفی نام برند های ایرانی به خارج از مرزهای ایران زمین بوده که افتخاری بر این ادعاست.

دیدگاه ها بسته شده است