پمپ وکیوم 25 متر مکعب بر ساعت ( آب در گردش )

مشخصات پمپ وکیوم 25 متر مکعب
   
مدلواحدKPV25
ظرفیت مکشمترمکعب بر ساعت25
حداکثر فشار مکش مطلقبار منفی0.95-
سرعت دوران پمپدور در دقیقه2850
توان موتورکیلووات1.1
اتصال ورودی و خروجیاینچ1
اتصال ورودی مایعاینچ1/4
اتصال تخلیهاینچ1/4
  
مکانیسم عملکرد پمپ

حرکت دورانی و خارج از مرکز پروانه حول محور پمپ وکیوم در داخل سیلندر محتوی آب سبب تشکیل رینگ آب می گردد.

در جهت دوران با ورود و خروج مداوم پره ها در داخل آب، حجم بسته فضای بین دو سرسیلندر ، هر دو پره و جداره داخلی رینگ آب در یکطرف افزایش می یابد ( ناحیه مکش ) و عمل مکش صورت می گیرد و در طرف دیگر کاهش یافته ( ناحیه دهش ) و عمل تراکم انجام می پذیرد.

عمل خنک کردن پمپ وکیوم بوسیله آب انجام می گیرد و می توان از کندانس ذرات آب همراه هوای خروجی و برگشت آن به پمپ نیز استفاده نمود که در نتیجه خنک شدن پمپ و تثبیت درجه حرارت واکنش تراکم بصورت ایزوترمال صورت می پذیرد .

پمپ خلاء چگونه کار می کند ؟

وكیوم یا خلاء به فضايي گفته مي شود كه خالي از ماده باشد .در چنين حالتي مولكول هاي هوا كه عامل ايجاد فشار می باشند نيز وجود ندارند.

اين تعريف ايده آل وكيوم مي باشد.فشار صفر مطلق در اين فضا تعريف مي شود .در عمل رسيدن به چنين محيطي امكان پذير نيست زيرا هميشه تعدادي مولكول گاز وجود دارند.

اما رسیدن به فشارهای بسيار بسيار پايين دور از واقعيت نيست و امروزه سيستمهای وكيومي توليد شده  مي توانند محيط هايي با قدرت تفكيك مولكول بر واحد حجم، بسيار پايين ايجاد كنند.در اصطلاح به فشارهاي پايين تر از فشار اتمسفر هوا، حالت خلاء گفته مي شود.

كلمه وكيوم از معادل لاتين  كلمه خالي  مي آيد. با اين وصف فشار مابين فشار اتمسفر و صفر مطلق را مي توان حوزه سيستم هاي وكيوم دانست.