قطعات یدکی پمپ وکیوم

جهت نگهداری و بررسی ادواری پمپ وکیوم، نکات زیر بررسی گردد :

  1. در تمامی پمپ ها در صورتی که مکانیکال سیل دچار آسیب جدی گردد، آب از شکاف تعبیه شده ( در شکل ) نشت نموده و به بیرون از پمپ درز خواهد نمود، لذا می بایست در بازدید های روزانه ریزش آب بررسی گردیده و در صورت مشاهده سریعا پمپ متوقف گردد. هر گونه بی توجهی و تاخیر در تعمیر پمپ های وکیوم که دچار ریزش آب از ناحیه مکانیکال سیل گردیده است باعث ورود آب به داخل الکتروموتور و یا بیرینگ ها شده و منجر به سوختن الکتروموتور و یا خرابی بیرینگ می گردد.
  1. در زمانی که پمپ به مدت طولانی مورد استفاده قرار نمی گیرد و همچنین در شرایط آب و هوایی سرد می بایست آب درون پمپ تخلیه گردد، همچنین بهتر است مخزن نیز تخلیه گردد.
  2. جهت جلوگیری از تشکیل رسوب در پمپ های وکیوم می بایست از آبی با حداکثر درجه سختی 10 یا 178PPM استفاده گردد.
  3. بهتر است جهت جلوگیری از تشکیل سریعتر رسوب در پمپ از آب با درجه حرارت پایین استفاده گردد.
  4. در صورت تشکیل رسوب در پمپ ها می بایست رسوب زدایی صورت پذیرد. برای این منظور معمولا از اسید های خشک ( سولفامیک اسید با معرف ) استفاده می گردد.
  • با توجه به میزان رسوب مقدار توصیه شده از اسید خشک را داخل مخزن جداکننده ریخته و پمپ را روشن نمایید.
  • پس از زمان توصیه شده روی برچسب اسید خریداری شده می بایست محتویات پمپ به طور کامل تخلیه گردد.
  1. در صورتی که در پمپ های کوپلینگ شده، یکی از بیرینگ های الکتروموتور و یا پمپ تخریب گردد، می بایست سریعا تعمیر یا تعویض گردد، زیرا منجر به خرابی بیرینگ های طرف مقابل دیگر می گردد.
  2. لازم به ذکر می باشد قطعات پمپ های معمولی اکثرا از جنس چدن خاکستری بوده که در مقابل مایعات اسدیدی و بازی به شدت دچار خوردگی می شوند، که در چنین شرایطی پمپ خریداری شده از گارانتی خارج خواهد شد.
  3. در صورتی که گازهای خورنده و مایعات PH بازی و یا اسیدی قوی وارد پمپ می گردد، پیشنهاد می گردد از پمپ های وکیوم با آلیاژ و جنس ویژه ( سفارشی ) استفاده گردد و قبل از خرید به واحد فروش اعلام گردد