رتبه الکسا Alexa rank

https://www.alexa.com/

رتبه الکسا Alexa rank

alexalogo-header

دلايل افت رتبه الکسا Alexa rank سایت ها بسیار زياد است، ولی در اینجا به تعدادی از آنها اشاره می نماییم

در اين مقاله سعي شده است با ارائه نکاتي به شما در افزايش رنک الکسا ياری رسانده شود.

 • دانلود و نصب تولبار رتبه الکسا Alexa rank و دعوت کاربران منطقه به اين امر

همانگونه که ميدانيد رتبه الکسا Alexa rank تولباري دارد که بر روي مرورگر نصب ميشود و اطلاعاتي را از قبيل رنک فعلي سايتتان و … در اختيارتان قرار ميدهد
در عين حال شما با نصب اين تولبار اطلاعاتي را نيز در اختيار الکسا قرار ميدهيد

 •  قرار دادن ويجيت widget رنک رتبه الکسا Alexa rank در سايت خود

widget رتبه الکسا Alexa rank هنگامي که در سايت قرار ميگيرد علاوه بر نشان دادن رنک فعلي سايت شما به بازديد کنندگان به الکسا نيز کمک خواهد کرد که سريع تر از بازديد سايتتان مطلع شود و رنک به مراتب بهتري براي سايت در نظر بگيرد

 •  پيش فرض نمودن آدرس سايت خود در مرورگرها مانند کروم و فیار فاکس و دعوت کاربران به اين کار

اين عمل را هنگامي انجام دهيد که تولبار الکسا را نصب کرده اييد

اين عمل محبوبيت سايتتان را به الکسا ثابت ميکند

 •  ثبت سايت خود در دايرکتوري ها

اين عمل علاوه بر رنک رتبه الکسا Alexa rank بر رنک گوگل سايتتان نيز تاثير فراواني دارددايرکتوري ديموز بهترين دايرکتوري براي اين کار است Dmoz.org آدرس اين دايرکتوري است و با توجه به اين که اکثرا کاربران اين سايت داراي انجمن هستند

 •  نوشتن مطلب خوب در Help رتبه الکسا Alexa rank

شما با اين کار ميتوانيد مقالات مفيدي را در اختيار ديگر وبمستر ها قرار دهيد علاوه بر اين کار ممکن است بازديد بالايي نيز نصيب سايتتان شود

 •  استفاده از افزونه انتقال دهنده (Redirect) لينکها براي وردپرسي ها

اين افزونه به شما اين امکان را ميدهد که سايتتان را با ريدايرکت رتبه الکسا Alexa rank بالا بياريد و طبيعتا بر رنک سايت نيز تاثير دارد

 •  نقد و انتقاد (نظرات) در صفحه الکساي سايت شما

اين روش بسيار مفيد ميباشد شما ميتوانيد از کاربران و يا بازديد کننده هاي خود بخواهيد که به صفحه ي الکساي شما رفته و در مورد شما نظر بدهند و نکات مثبت در مورد سايت شما ذکر کنند در صفحه اي که نظرات ثبت ميشود شما چند مورد را بر اساس

فاکتورهاي رتبه الکسا Alexa rank بايد تيک بزنيد هر چه نظرات بيشتر بايد رنک شما سريع تر افزايش خواهد يافت

بيست راه جديد براي افزايش رتبه وب سايت در الکسا

Alexa.com يکي از سايت هاي فرعي Amazon.com است و وب سايتي است که اطلاعاتي را درباره درجه ميزان بازديد ( ترافيک ) وب سايت ها ارائه مي کند. رتبه الکسا با توجه به تعداد افرادي که بوسيله نوار ابزار الکسا ( Alexa Toolbar ) يک وب سايت را مشاهده مي کنند اندازه گيري مي شود.

رتبه الکسا Alexa rank چيست ؟

در واقع ، رتبه رتبه الکسا Alexa rank يک سيستم درجه بندي است که بر روي تعداد بازديدکنندگان يک وب سايت که نوارابزار الکسا را نصب کرده اند پايه گذاري شده است.
توضيح الکسا را دراين باره بخوانيد :

رتبه ترافيک پايه گذاري شده بر مجموع بازديد ? ماه از بازديدکنندگاني است که نوار ابزار الکسا را نصب کرده اند و يه اندازه گيري ترکيب شده از تعداد بازديد صفحات از هر بازديدکننده و تعداد بازديدکنندگان است. به عنوان مرحله اول ، محاسبات روزانه الکسا بروي تعداد بازديدکنندگان و تعداد بازديد از صفحات براي همه سايت هاي روي اينترنت است.

 

چگونه با رتبه الکسا Alexa rank شروع کنم ؟

دو راه ساده براي استفاده از الکسا وجود دارد. اگر شما از اينترنت اکسپلورر ( Internet Explorer ) استفاده مي کنيد نوار ابزار الکسا را دريافت کرده و نصب کنيد. اگر از فاير فاکس استفاده مي کنيد نوار زير را دريافت کنيد که رتبه الکسا ، رتبه گوگل و ديگر موارد مفيد از يک وب سايت را نمايش مي دهد.

Internet Explorer : https://www.alexa.com/site/download

FireFox : https://www.quirk.biz/searchstatus

به شما شديدا پيشنهاد مي کنم که از نوار ابزار فايرفاکس بجاي نوار الکسا در اينترنت اکسپلورر استفاده نماييدکه نوار ابزار اينترنت اکسپلورر کمتر مفيد واقع خواهد شد.

 •  راه براي افزايش رتبه Alexa
 • نواز ابزار الکسا را نصب کنيد و وب سايت خود را به عنوان صفحه خانگي ( Home Page ) قرار دهيد.
 •  يک ابزار رتبه الکسا در سايت خود قرار دهيد ( Alexa rank widget ). اين باعث خواهد شد تا اگر بازديدکنندگان نوار ابزار الکسا رانصب نکرده باشند اما روي آن کليک کنند براي سيستم الکسا نقش نوارابزار را اجرا خواهد نمود.
 •  ديگران را تشويق کنيد تا از نوار ابزار الکسا استفاده کنند.
 •  اگر در يک شرکت يا کافي نت کار مي کنيد نوار ابزار الکسا را روي همه مرورگر ها نصب کنيد و سايت خود را به عنوان صفحه خانگي
  قرار دهيد.
 • به دوستان خود بگوييد تا در مورد سايت شما طراح وردپرس در سايت الکسا نظر دهند.
 •  کاري کنيد تا آدرس سايت شما را در انجمن ها خودنمايي کند.مديران وب سايت ها معمولا نوار ابزار الکسا را نصب شده دارند و آن ها با کليک بر لينک شما باعث بهبهود رتبه شما خواهند شد. البته راه خوب ديگه اي هم هست و اون اينکه مطالب خودتون رو در اون انجمن به اشتراک بگذاريد.
 • مطالبي بنويسيد که به وبمسترها مربوط باشد.اين ( همانند مطالب قبل ) چون وبمسترها را شامل مي شود و آن ها نيز نوارابزار الکسا را دارند نهايتا باعث بهتر شدن رتبه الکساي شما خواهد شد.
 •  ( اين امکان حال از کار افتاده است ، اما به احترام شما عزيزان و نويسنده آن را ترجمه خواهم کرد ).از انتقال دهنده هاي الکسا استفاده کنيد.بجاي wpdesigner.ir از آدرسي مانند https://redirect.alexa.com/redirect?wpdesigner استفاده کنيد.
  اين آدرس را در نظرات خود در وب لاگها يا در امضاي خود در انجمن ها بگذاريد .اين آدرس باعث محاسبه کردن يک آي پي براي الکسا خواهد شد.
 • در سايت ها يا انجمن هاي شبکه هاي اجتماعي آسيايي مطلب بفرستيد ( ! ).برخي از مديران وب سايت ها پيشنهاد مي دهند که کاربران سايت هاي شرق آسيا بزرگترين دارندگان نوارابزار الکسا هستند. خودتان با مراجعه به ??? سايت برتر الکسا اين موضوع را قضاوت کنيد . من پيشنهاد مي دهم اگر وقت يا گنجايش لازم براي اين کار را داريد آن را انجام دهيد.
 • يک قسمت ابزار وبمسترها در سايتتان بسازيد.اين يک مغناطيس ( جذب کننده ) براي وبمسترهايي است که معمولا سايت شما را بارها مي بينند تا از ابزار سود ببرند. براي مثال ابزار سئو گزينه مناسبي است.
 • يک Dugg يا Stumbled بگيريد. اين معمولا تعداد عظيمي از بازديدکنندگان را به سايت شما مي آورد و تاثير محضي روي رتبه الکساي شما خواهند داشت.
 • از مبارزات هرکليکي ( PayperClick ) استفاده کنيد. خريدن تبليغات روي جستجوگرها مانند گوگل يا Exact Seek کمک خواهد کرد تا ترافيک را بيشتر کنيد. دوچندان مفيد است وقتي تبليغ شما بيشتر مربوط به وبمسترها باشد.
 • يک موضوع الکسا روي سايت خود ايجاد کنيد و از آن براي اضافه کردن انواع خبرها و مقالات در مورد الکسا استفاده کنيد. اين اقدام به عنوان يک منبع ساده قابل دسترس براي وبمسترها يا جستجوگرهاي تصادفي در موتورهاي جستجو خواهد بود.

 

موفق و پیروز باشید